Ubezpieczenie domu i mieszkania

Oferta Ubezpieczenia

online w 2 minuty !

Ubezpiecz mieszkanie

wycena

Ubezpieczenie domu i mieszkania UNIQA

To ubezpieczenie majątkowe możesz dowolnie dostosować do swoich potrzeb, np. dla domu w budowie…

Zalety ubezpieczenia domu lub mieszkania:

 • Możesz błyskawicznie i komfortowo obliczyć składkę ubezpieczenia online!
 • Masz możliwość wybrania opcji, która spełni Twoje wymagania – jest tyle wariantów, że na pewno znajdziesz odpowiednią ochronę dla siebie i Twoich bliskich.
 • Atrakcyjne ceny – sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, obliczając składkę.
 • Ty decydujesz, czy chcesz ubezpieczyć się od wybranych ryzyk czy od wszystkich (z wyjątkiem wyłączonych ryzyk w ogólnych warunkach ubezpieczenia).
 • Możesz szybko skalkulować polisę pod cesję na bank.
 • Opłatę możesz uiścić w dogodny dla Ciebie sposób – tradycyjnym przelewem, przelewem elektronicznym, opłatą za pobraniem lub gotówką), a płatność rozłożyć na raty.
 • Polisę możesz nabyć telefonicznie, przez Internet lub u wybranego agenta.

 

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Polisa ubezpieczenia domu lub mieszkania to finansowa ochrona przed skutkami różnorodnych wydarzeń losowych (np. zalanie, pożar).

Zwróć uwagę na to, żeby Twoja polisa zapewniała ci bezpieczeństwo przed zdarzeniami, które wywołują w Tobie obawy, m.in. kradzież z włamaniem, rabunek, stłuczenie szklanych elementów lub powódź.

Zakres ubezpieczenia jest elastyczny, więc możesz go dostosować do swoich potrzeb.

Pamiętaj, że określenie „dom” odnosi się również do elementów wykończenia lub wyposażenia.

Co możesz objąć ochroną?

 • Ubezpieczenie murów domu lub mieszkania – jeśli jesteś właścicielem mieszkania lub domu, jest to idealne ubezpieczenie dla Ciebie. Warto rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia o ochronę stałych elementów i wyposażenia. Dopasuj zakres ubezpieczenia do własnych potrzeb.
 • Ubezpieczenie wyposażenia – obejmuje ochroną np. meble, sprzęt kuchenny, telewizyjny. Odnosi się do elementów stałych oraz do mienia ruchomego, które znajduje się w ubezpieczonym miejscu oraz pomieszczeniach gospodarczych lub garażu. Polisa zapewnia pokrycie kosztów skutków zdarzeń losowych, m.in. pożaru, uderzenia pioruna, wybuchu, sadzy. Po rozszerzeniu również obejmuje zakres przepięć elektrycznych lub dewastacji.
 • Ubezpieczenie OC Standard – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywaniem czynności z życia prywatnego, np. użytkowaniem elektrycznej hulajnogi czy roweru, opieką nad niepełnoletnimi dziećmi, użytkowaniem nieruchomości, posiadaniem zwierząt itd.
  (Produkt dostępny w ofercie ubezpieczenia nieruchomości „Twoje miejsce”, sprzedawanej na stronie i u wybranych agentów)
 • Ubezpieczenie OC Premium – rozszerzenie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody osobom trzecim podczas uprawiania sportów motorowodnych, jazdy konnej, wyczynowego uprawiania sportów (sekcje, kluby lub organizacje sportowe). Ochrona obejmuje również szkody spowodowane w wynajętym sprzęcie sportowym.
  (Produkt dostępny w ofercie ubezpieczenia nieruchomości „Twoje miejsce”, sprzedawanej na stronie i u wybranych agentów)
 • Ubezpieczenie OC Najemcy – w przypadku, gdy ubezpieczona nieruchomość jest wynajmowana, zakres ubezpieczenia OC życia prywatnego obejmuje najemcę w miejscu ubezpieczenia. Suma gwarancyjna – 50 000 zł.
  (Produkt dostępny w ofercie ubezpieczenia nieruchomości „Twoje miejsce”, sprzedawanej na stronie i u wybranych agentów)
 • Ubezpieczenie Assistance – dzięki temu rozszerzeniu otrzymasz pomoc, która może być przydatna po szkodzie. Ubezpieczenie obejmuje zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu oraz pobytu w hotelu, dozór ubezpieczonego mienia po zdarzeniu oraz zorganizowanie i pokrycie kosztów usługi specjalisty w związku z zatrzaśniętymi drzwiami lub naprawą urządzeń gospodarstwa domowego.

Pamiętaj, że ubezpieczenie domu i mieszkania nie zapewnia Ci ochrony przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim, ani nie gwarantuje pomocy w sytuacjach nagłych. Mając na uwadze Twoje bezpieczeństwo i komfort, zachęcamy do rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o oferowane opcje dodatkowe.